所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Style | Metal |
| Capacitance Value | 27 uF |
| Voltage | 50 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Equivalent Series Resistance | 1 Ohm |
| Product Length | 17.42 mm |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Termination Style | Axial |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Product Diameter | 7.34 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 27 uF |
| Voltage Rating | 50 V |
| ESR | 1 Ohms |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 85 C |
| Dimensions | 7.09 mm Dia. x 16.51 mm L |
| Series | T140 |
| Product | Tantalum Solid Hermetically Sealed |
| Packaging | Tray |
| Case Diameter | 7.09 mm |
| Case Length | 16.51 mm |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Leakage Current | 8 uA |
| Package / Case | Case C |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Voltage Rating DC | 50 V |
| Polarity | Polar |
| Product Length | 17.42 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Leakage Current | 8 |
| Equivalent Series Resistance Type | Standard |
| Length w/weld | 20.88 |
| Mounting | Through Hole |
| Dissipation Factor | 6 |
| Seal | Hermetic |
| Insulation | Sleeved |
| Equivalent Series Resistance | 1 |
| Product Diameter | 7.34 |
咨询QQ
热线电话