所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Diameter | 7.09 mm |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Product | Tantalum Solid Hermetically Sealed |
| Product Category | Tantalum Capacitors - Solid Leaded |
| Case Height | 0.64 mm |
| Lead Diameter | 0.64 mm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | T140 |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 85 C |
| Termination Style | Axial |
| Voltage Rating DC | 50 V |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 27 uF |
| Case Length | 16.51 mm |
| Leakage Current | 8 uA |
| Package / Case | Case C |
| Dissipation Factor DF | 6 |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话