所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64TQFP |
| Family Name | ST7 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Maximum Speed | 8 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 512 byte |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Interface Type | SCI/SPI |
| On-Chip ADC | 8-chx8-bit |
| Number of Programmable I/Os | 44 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 8 |
| Package Width | 14 |
| PCB | 64 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 8 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | ST7 |
| Device Core | ST7 |
| Maximum Speed | 8 |
| Package Length | 14 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.2 |
| Pin Count | 64 |
| Package Height | 1.4 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | ST72C334N4T6 |
| U(cc) min | 3.2V |
| Unit Pack | 90 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 1 |
| EEPROM Size | 256Byte |
| T(A)min | -40°C |
| Frequency (max) | 8MHz |
| ROM-Type | FLASH |
| Digital I/O | 32pins |
| T(A)max | 85°C |
| ROM Size | 16KByte |
| U(cc) max | 5.5V |
| Bus width | 8Bit |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | ST7 |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x8b |
| Connectivity | SCI, SPI |
| Number of I /O | 44 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Speed | 16MHz |
| Other Names | 497-4839 |
| Package/Case | 64-LQFP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| A/D Channels Available | 8 |
| Package / Case | TQFP-64 |
| A/D Bit Size | 8 bit |
| Core | ST7 |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Maximum Clock Frequency | 8 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 512 B |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 3.2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | ST72C3x |
| Data ROM Size | 256 B |
| Series | ST72 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
咨询QQ
热线电话