所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Strap Cable Tie |
| Standard Package | Bag |
| Product Category | Cable Ties |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Cable Ties |
| Color | Black |
| Material | Nylon |
| Length | 102 mm |
| Width | 2.4 mm |
| Tensile Strength | 8 kg |
| Features | Straight Tip design |
| Maximum Bundle Diameter | 20 mm |
| Packaging | Bag |
| Series | Sta-Strap |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Style | STA-Strap |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Product Length | 102 |
| Product Height | 3.8 |
| Product Depth | 4.5 |
| Body Material | Nylon 6.6 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Releasable |
| Bundle Diameter | 0.78" (19.81mm) |
| rohs | 0.78" (19.81mm) |
| Unit Weight | 1.280000 oz |
| Cable Tie Length | :102mm |
| Cable Tie Width | :2.4mm |
| Cable Tie Material | :Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | :Black |
| Tensile Strength N/m² | :80N/mm² |
| Tensile Strength Pounds | :18lb |
| Cable Bundle Diameter Min | :1.5mm |
| Cable Bundle Diameter Max | :20mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| For Use With | :Cable & Wire |
| Weight (kg) | 0.04 |
| Tariff No. | 39269097 |
咨询QQ
热线电话