所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 5.08(Max) X 3.175(Max) X 5.08(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 68 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Length | 5.08(Max) mm |
| Product Depth | 3.175(Max) mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 68 pF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Lead Spacing | 5.08 mm |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Case Height | 5.08 mm |
| Case Width | 5.08 mm |
| Dimensions | 5.08 mm W x 5.08 mm H |
| Lead Diameter | 0.508 mm |
| Packaging | Reel |
| Series | SR21 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Tradename | SkyCap |
| Product Length | 5.08(Max) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 3.175(Max) |
| Product Height | 5.08(Max) |
| Case Style | Dipped |
| Technology | Standard |
| Wire Form | Inside Crimp Standoff |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 100V |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Height - Seated (Max) | 0.300" (7.62mm) |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Applications | General Purpose |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Radial Leads |
咨询QQ
热线电话