所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 5.08(Max) X 3.175(Max) X 5.08(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 68 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Length | 5.08(Max) mm |
| Product Depth | 3.175(Max) mm |
| Standard Package | Ammo Pack |
| メーカ | AVX |
| 製品カテゴリ | マルチレイヤーセラミックキャパシタ MLCC - リード付 |
| RoHS | RoHS 認証 |
| 静電容量 | 68 pF |
| 公差 | 5 % |
| 定格電圧 | 100 V |
| 末端様式 | Radial |
| 温度係数 / コード | C0G (NP0) |
| リード間隔 | 5.08 mm |
| 製品 | Conformally Coated MLCCs |
| ケースの高さ | 5.08 mm |
| ケースの長さ | 5.08 mm |
| ケースの幅 | 5.08 mm |
| 寸法 | 5.08 mm W x 5.08 mm L x 5.08 mm H |
| リード線の直径 | 0.508 mm |
| パッケージ化 | Ammo |
| シリーズ | SR21 |
| 工場パックの数量 | 3000 |
| トレードネーム | SkyCap |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| Case Height | 5.08 mm |
| Lead Diameter | 0.508 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Spacing | 5.08 mm |
| Packaging | Ammo |
| Capacitance | 68 pF |
| Case Length | 5.08 mm |
| Tradename | SkyCap |
| Series | SR21 |
| Case Width | 5.08 mm |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
咨询QQ
热线电话