所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 68 pF |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 100 V |
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Lead Spacing | 5.08 mm |
| Product | Conformally Coated MLCCs |
| Case Height | 5.08 mm |
| Case Width | 5.08 mm |
| Dimensions | 5.08 mm W x 5.08 mm H |
| Lead Diameter | 0.508 mm |
| Packaging | Reel |
| Series | SR21 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Tradename | SkyCap |
| Type | Radial Leads |
咨询QQ
热线电话