所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20LCCC |
| Logic Function | OR |
| Number of Selection Inputs per Element | 0 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 18@4.5V to 5.5V ns |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Fabrication Technology | Bipolar |
| Mounting | Surface Mount |
| Logic Family | ALS |
| Package Width | 9.09(Max) |
| PCB | 20 |
| Screening Level | Military |
| Number of Element Outputs | 1 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | LCCC |
| Standard Package Name | LCC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Number of Element Inputs | 2-IN |
| Maximum High Level Output Current | -0.4 |
| Package Length | 9.09(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 20 |
| Package Height | 2.03(Max) |
| Maximum Low Level Output Current | 4 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| DSCC # | 5962-86836012A |
| Package | Pins | LCCC (FK) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | ALS |
| tpd @ Nom Voltage | 18 |
| Input Type | TTL |
| Bits | 4 |
| HiRel | Y |
| Package Group | CDIP CFP LCCC |
| Output Type | TTL |
| Reference Design | |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SDAS113B |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | |
| Rating | Military |
| Output Drive (IOL/IOH) | |
| TI Design | |
| Voltage |
咨询QQ
热线电话