所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20CDIP |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | ALS |
| Number of Element Outputs | 10 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Serial/Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Fabrication Technology | Bipolar |
| Mounting | Through Hole |
| Absolute Propagation Delay Time | 38 |
| Package Width | 7.62(Max) |
| PCB | 20 |
| Screening Level | Military |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Number of Element Inputs | 10 |
| Package Length | 26.92(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 20 |
| Package Height | 3.56(Max) |
| Number of Stages | 8 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| DSCC # | 8302102RA |
| Package | Pins | CDIP (J) | 20 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | ALS |
| tpd @ Nom Voltage | 19 |
| VCC | 5.5 |
| Input Type | TTL |
| HiRel | Y |
| Package Group | CDIP CFP |
| Reference Design | |
| No of Outputs | |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SDAS267A |
| F @ Nom Voltage | 75 |
| ICC @ Nom Voltage | 40 |
| TI Design | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Military |
| Output Drive (IOL/IOH) | 24/-2.6 |
| 3-State Output | Yes |
| Voltage | 5.5 |
咨询QQ
热线电话