所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24PDIP |
| Logic Function | Counter |
| Logic Family | AS |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Operation Mode | UP Counter|Down Counter |
| Terminal Count Output | Yes |
| Type | Binary |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Fabrication Technology | Bipolar |
| Mounting | Through Hole |
| Absolute Propagation Delay Time | 35 |
| Package Width | 7.11(Max) |
| PCB | 24 |
| Screening Level | Commercial |
| Number of Element Outputs | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Number of Element Inputs | 8 |
| Package Length | 32.04(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 24 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Number of Stages | 8 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Reset | Synchronous |
| Direction | Up, Down |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Binary Counter |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Count Rate | 45MHz |
| Timing | Synchronous |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Number of Elements | 1 |
| Package/Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Factory Pack Quantity | 15 |
| Product Category | Counter ICs |
| Series | SN74AS869 |
| Unit Weight | 0.061853 oz |
| Counting Sequence | Up/Down |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-24 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Technology | Bipolar |
| Logical Function | Counter |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Output Type | Standard |
| Package Type | PDIP |
| Propagation Delay Time | 35 ns |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Number of Bits | 8 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Status | LIFEBUY |
| Replaced By | SN74AS869DW |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PDIP (NT) | 24 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 15 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | AS |
| tpd @ Nom Voltage | 35 |
| Bits | 8 |
| Input Level | |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC |
| Reference Design | |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Datasheet | SDAS115C |
| Output Level | |
| F @ Nom Voltage | 125 |
| ICC @ Nom Voltage | 195 |
| Rating | Catalog |
| Output Drive (IOL/IOH) | 20/-2 |
| TI Design | |
| Voltage | 5 |
咨询QQ
热线电话