所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Counter ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Counter Type | Binary Counters |
| Logic Family | TTL |
| Number of Bits | 8 |
| Counting Method | Synchronous |
| Counting Sequence | Up/Down |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | Obsolete |
| Reset | Synchronous |
| Direction | Up, Down |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Binary Counter |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Count Rate | 45MHz |
| Timing | Synchronous |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 2,000 |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Number of Elements | 1 |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话