所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SOIC |
| Logic Function | Counter |
| Logic Family | AS |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Operation Mode | UP Counter|Down Counter |
| Terminal Count Output | Yes |
| Type | Binary |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Counter ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Counter Type | Binary Counters |
| Number of Bits | 8 |
| Counting Method | Synchronous |
| Counting Sequence | Up/Down |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-24 |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Fabrication Technology | Bipolar |
| Mounting | Surface Mount |
| Absolute Propagation Delay Time | 35 |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 24 |
| Screening Level | Commercial |
| Number of Element Outputs | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Number of Element Inputs | 8 |
| Package Length | 15.6(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 24 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Number of Stages | 8 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Reset | Synchronous |
| Direction | Up, Down |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Logic Type | Binary Counter |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Count Rate | 45MHz |
| Timing | Synchronous |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Number of Elements | 1 |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | SN74AS869 |
| Unit Weight | 0.022025 oz |
| Technology | Bipolar |
| Logical Function | Counter |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | SOIC |
| Propagation Delay Time | 35 ns |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话