所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Topology | Push-Pull |
| Number of PWM Outputs | 2 |
| Output Voltage | 17(Min) V |
| Output Current | 50(Max) mA |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) % |
| Switching Frequency | 300 kHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Switching Frequency | 300 |
| Rise Time | 400(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Military |
| Output Current | 50(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Adjustable Output | No |
| Synchronous Pin | No |
| On/Off Pin | Yes |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8 |
| Pin Count | 16 |
| Fall Time | 200(Max) |
| Control Method | Voltage Mode PWM Controller |
| Output Voltage | 17(Min) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle | 49% |
| Flyback | Yes |
| Buck | Yes |
| Cuk | No |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| PWM Type | Current/Voltage Mode |
| Frequency - Max | 400kHz |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 40 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Package/Case | 16-DIP |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Packaging | * |
| Other Names | 1259-1056 |
| Package Type | CDIP |
| Switching Freq | 300 KHz |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rise Time | 400 ns |
| Rad Hardened | Yes |
| Operating Supply Voltage (Max) | 40 V |
| Fall Time | 200 ns |
| 倍增器 | No |
| 分频器 | No |
| PWM 类型 | Current/Voltage Mode |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 8 V ~ 40 V |
| 降压 | Yes |
| 反向 | No |
| 封装/外壳 | 16-DIP |
| 反激式 | Yes |
| 频率 - 最大值 | 400kHz |
| 占空比 | 49% |
| 输出数 | 2 |
| 升压 | No |
咨询QQ
热线电话