所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Current Rating | 1A |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating | 100V |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Vertical Contacts, 1 Sided |
| Contact Finish | Tin |
| Housing Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.209" (5.30mm) |
| Standard Package | 500 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 14 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Connector/Contact Type | Contacts, Vertical, 1 Sided |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Actuator Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话