所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FFC/FPC Connector |
| Pitch | 1 mm |
| Number of Contacts | 14 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Straight |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Product Length | 19.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 3.6 |
| Maximum Voltage Rating | 100VDC|100VAC |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Product Height | 6.8 |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide |
| Pitch | 1 |
| Housing Color | Brown |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Positions | 14 |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Current Rating | 1A |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating | 100V |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Vertical Contacts, 1 Sided |
| Contact Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height Above Board | 0.209" (5.30mm) |
| Termination | Solder |
| Other Names | 609-1146-2 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Mounting Angle | Straight |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Contact Location | Bottom Contact |
| Series | FPC/FFC |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 14 |
| Insulation Resistance | 500 MOhms |
| Actuation Type | ZIF |
| Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话