所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | FFC/FPC Connector |
| Pitch | 1 mm |
| Number of Contacts | 12 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Product Length | 17.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 7.3 |
| Maximum Voltage Rating | 100VDC|100VAC |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Product Height | 2.7 |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide |
| Pitch | 1 |
| Housing Color | Brown |
| Contact Plating | Tin |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Unit Pack | 500 |
| MOQ | 500 |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Current Rating | 1A |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 100V |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Height Above Board | 0.106" (2.70mm) |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 12 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CAD Drawing | 3D CAD Model |
| Gender | Female |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Contact Location | Top Contact |
| Series | FPC/FFC |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 12 |
| Insulation Resistance | 500 MOhms |
| Actuation Type | ZIF |
| Temperature Range | - 55 C to + 105 C |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Pitch Spacing | :1mm |
| No. of Contacts | :12 |
| No. of Rows | :1 |
| FFC/FPC Thickness | :0.3mm |
| Contact Termination | :Surface Mount Right Angle |
| Contact Position | :Top |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.0004 |
| Tariff No. | 85366930 |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Actuator Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
咨询QQ
热线电话