所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Embossed Tape and Reel |
| Product Length | 17.8 |
| Number of Contacts | 12 |
| Product Depth | 7.1 |
| Maximum Voltage Rating | 100VDC|100VAC |
| Body Orientation | Right Angle |
| Termination Method | Solder |
| Contact Gender | SKT |
| Product Height | 2.7 |
| Housing Material | Polyphenylene Sulfide |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 |
| Housing Color | Brown |
| Contact Plating | Tin Alloy |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Maximum Current Rating | 1/Contact |
| Type | FFC/FPC Connector |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm |
| Connector Type | Top Contacts |
| Contact Finish | Tin Alloy |
| Height Above Board | 0.106" (2.70mm) |
| Standard Package | 4,000 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 12 |
| Cable End Type | Straight |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Series | SFW R |
| Termination Style | SMD |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | No RoHS Version Available |
咨询QQ
热线电话