所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Bus Type | Serial-I2C |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Functions | Alarm, Calendar, Clock, Timer |
| Length | 7mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | VSOJ |
| Pin Count | 20 |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Width | 5.4mm |
| 功能 | 警报、日历、定时器 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 引脚数目 | 20 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 日期格式 | DW:DM:M:Y |
| 时间格式 | HH:MM:SS |
| 宽度 | 5.4mm |
| 封装类型 | VSOJ |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 长度 | 7mm |
| 最小工作电源电压 | 1.8 V |
| 总线类型 | 串行 I2C |
| Applications | Smart meter |
| Other Ordering Format | RTC-8564JE:Bx |
| External dimensions | 7.0 × 5.4 × 1.5mm |
| Manufacturing PN | RTC-8564JE B |
咨询QQ
热线电话