所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 10 |
| MOQ | 10 |
| Track Resistance | :150ohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Power Rating | :12W |
| Resistor Element Material | :Wirewound |
| Adjustment Type | :Shaft |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| Body Diameter | :22mm |
| External Length / Height | :18mm |
| Full Power Rating Temperature | :25°C |
| Mechanical Angular Rotation Tolerance + | :5° |
| Mechanical Angular Rotation Tolerance - | :5° |
| Mounting Type | :Panel |
| No. of Gangs | :1 |
| No. of Turns | :1 |
| Operating Temperature Max | :320°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +320°C |
| Proof Voltage | :1000V |
| Resistance | :150ohm |
| Rotation Mechanical Angle | :300° |
| Series | :RT |
| Shaft Diameter | :3mm |
| Shaft Length - Metric | :22mm |
| Tolerance + | :10% |
| Tolerance - | :10% |
| Voltage Rating | :300V |
| Weight (kg) | 0.014 |
| Tariff No. | 85333100 |
咨询QQ
热线电话