所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Selling Alternatives | RJS1K0E |
| Subcategory | Resistor Trimmers, Potentiometer and Rheostat |
| Lead Time | 42 Days |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Actuator Length | 22.23mm |
| Features | Open Frame |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power (Watts) | 50W |
| Actuator Diameter | 6.35mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| Other Names | RJS1.0K |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Type | Rheostats |
| Product Category | Rheostats |
| Taper | Linear |
| Series | RJS |
| Resistance | 1 kOhms |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 50 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | No |
| Track Resistance | :1kohm |
| Track Taper | :Linear |
| No. of Turns | :1 |
| Shaft Diameter | :6.35mm |
| Shaft Length - Metric | :8.7mm |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Voltage Rating | :750V |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Gangs | :1 |
| Adjustment Type | :Shaft |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :58.6mm |
| Bush Thread Length | :9.5mm |
| External Depth | :34.9mm |
| Panel Cutout Diameter | :9.5mm |
| Resistor Element Material | :Wirewound |
| Terminal Type | :Solder Lug |
| Termination Type | :Solder |
| Weight (kg) | 0.18 |
| Tariff No. | 85333900 |
咨询QQ
热线电话