所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance (Ohms) | 125 |
| Actuator Length | 22.23mm |
| Features | Open Frame |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power (Watts) | 50W |
| Actuator Diameter | 6.35mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| rohs | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Product Category | Rheostats |
| Taper | Linear |
| Series | RJS |
| Voltage Rating | 750 V |
| Resistance | 125 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Diameter | 0.25 in |
| Shaft Length | 0.875 in |
| Power Rating | 50 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Track Resistance | :125ohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Adjustment Type | :Side |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Turns | :1 |
| Weight (kg) | 0.163 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Core | Open |
| Current, Rating | 0.63 A |
| Diameter | 2.31 " |
| Diameter, Shaft | 0.25 " |
| Mounting Type | Panel |
| Power, Rating | 50 W |
| Termination | Lug |
| Torque, Shaft | 0.25 to 2 in.lbs. |
| Voltage, Rating | 750 V |
咨询QQ
热线电话