所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rheostats |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Wirewound |
| Power Rating | 25 W |
| Resistance | 25 Ohms |
| Voltage Rating | 500 V |
| Tolerance | 10 % |
| Termination Style | Solder Lug |
| Taper | Linear |
| Packaging | Bulk |
| Series | RHS |
| Shaft Diameter | 0.25 in |
| Shaft Length | 0.875 in |
| Resistance (Ohms) | 25 |
| Actuator Length | 22.23mm |
| Features | Open Frame |
| Power (Watts) | 25W |
| Actuator Diameter | 6.35mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Track Resistance | :25ohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Adjustment Type | :Side |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Turns | :1 |
| Weight (kg) | 0.091 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Resistor Element Material | :Wirewound |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Core | Open |
| Current, Rating | 1 A |
| Diameter | 1.56 " |
| Diameter, Shaft | 0.25 " |
| Mounting Type | Panel |
| Power, Rating | 25 W |
| Termination | Lug |
| Torque, Shaft | 0.25 to 0.5 in.lbs. |
| Voltage, Rating | 500 V |
| Shaft diameter | 6.35mm |
| Body dimensions | Ø39.6 x 34.9mm |
| Power | 25W |
| Potentiometer type | shaft |
| Shaft surface | D spring |
| Multiplicity | 1 |
| Track material | wirewound |
| Potentiometer kind | single turn |
| Gross weight | 0.2 kg |
| Shaft length | 12.7mm |
| Characteristics | linear |
| Thread length | 9.53mm |
| Fastening thread | 3/8"x32UNEF |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话