所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Rheostats |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Rheostats |
| Power Rating | 25 W |
| Resistance | 100 Ohms |
| Taper | Linear |
| Packaging | Bulk |
| Series | RHL |
| Resistance (Ohms) | 100 |
| Actuator Length | 22.23mm |
| Features | Open Frame |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power (Watts) | 25W |
| Actuator Diameter | 6.35mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Shaft diameter | 6.35mm |
| Body dimensions | Ø39.6 x 34.9mm |
| Power | 25W |
| Potentiometer type | shaft |
| Shaft surface | smooth |
| Multiplicity | 1 |
| Track material | wirewound |
| Potentiometer kind | single turn |
| Gross weight | 0.2 kg |
| Shaft length | 3.17mm |
| Characteristics | linear |
| Thread length | 15.9mm |
| Fastening thread | 5/8" |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| 系列 | H |
| 端接样式 | Solder Lug |
| 电阻 (Ω) | 100 |
| 致动器长度 | 22.23mm |
| 特性 | Open Frame |
| 旋转 | 300° |
| 致动器直径 | 6.35mm |
| 功率 (W) | 25W |
咨询QQ
热线电话