所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resistance (Ohms) | 100 |
| Actuator Length | 15.88mm |
| Features | Open Frame |
| Termination Style | Solder Lug |
| Power (Watts) | 12.5W |
| Actuator Diameter | 3.18mm |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| rohs | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Product Category | Rheostats |
| Taper | Linear |
| Series | RES |
| Voltage Rating | 305 V |
| Resistance | 100 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Shaft Diameter | 0.125 in |
| Shaft Length | 0.625 in |
| Power Rating | 12.5 W |
| Tolerance | 10 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Track Resistance | :100ohm |
| Track Taper | :Linear |
| Resistance Tolerance | :± 10% |
| Resistor Element Type | :Wirewound |
| Adjustment Type | :Side |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Turns | :1 |
| Weight (kg) | 0.014 |
| Tariff No. | 85331000 |
| Core | Open |
| Current, Rating | 0.36 A |
| Diameter | 0.875 " |
| Diameter, Shaft | 0.125 " |
| Mounting Type | Panel |
| Power, Rating | 12.5 W |
| Termination | Lug |
| Torque, Shaft | 1 to 6 Oz./in. |
| Voltage, Rating | 305 V |
| Shaft diameter | 3.18mm |
| Body dimensions | Ø22.2 x 17.5mm |
| Power | 12.5W |
| Potentiometer type | shaft |
| Shaft surface | smooth |
| Multiplicity | 1 |
| Track material | wirewound |
| Potentiometer kind | single turn |
| Gross weight | 0.02 kg |
| Shaft length | 9.53mm |
| Characteristics | linear |
| Thread length | 6.35mm |
| Fastening thread | 1/4"-32 UNEF |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话