所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOP |
| Logic Function | Monostable Multivibrator |
| Logic Family | LS |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Maximum Low Level Output Current | 8 mA |
| Maximum High Level Output Current | -0.4 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 56@5V ns |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
咨询QQ
热线电话