所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4SOT-223 |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3.8 V |
| Maximum Input Voltage | 15 V |
| Maximum Output Current | 0.8 A |
| Output Voltage | 2.85 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.8@100mA|1.1@800mA V |
| Line Regulation | 4 mV |
| Load Regulation | 60 mV |
| Maximum Quiescent Current | 7 mA |
| Operating Temperature | 0 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 800mA |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
| Voltage - Output | 2.85V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 1.1V @ 800mA |
| Current - Output | 800mA (Max) |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Voltage - Input | 4.75 V ~ 6 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Output Current | 800 mA |
| Series | REG1118 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 15 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Dropout Voltage - Max | 1.1 V at 100 mA |
| Input Bias Current - Max | 3 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 3.8 V |
| Operating Temp Range | 0C to 125C |
| Regulator Output Type | Fixed |
| Voltage Regulator Type | LDO |
| Package Type | SOT-223 |
| Pin Count | 3 +Tab |
| Polarity Type | Positive |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage | 15 V |
| Input Voltage (Min) | 3.8 V |
| Quiescent Current (Max) | 7 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.8@100mA/1.1@800mA |
| Dropout Voltage@Current (Max) | 1.1@100mA/1.3@800mA |
咨询QQ
热线电话