所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Typical Slew Rate | 5@±15V V/us |
| Maximum Supply Current | 9@±15V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 3@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.5@±15V uA |
| Minimum CMRR | 80 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Voltage Gain | 110 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Manufacturer Type | Audio Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±16 |
| Maximum Input Bias Current | 0.5@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 9@±15V |
| Typical Gain Bandwidth Product | 12 |
| Typical Voltage Gain | 110 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum CMRR | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Current | 0.2@±15V |
| Maximum Input Offset Voltage | 3@±15V |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tube |
| Typical Slew Rate | 5@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Amplifier Type | Audio |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 32 V, ±2 V ~ 16 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Current - Input Bias | 100nA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Number of Circuits | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 12MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Dual Supply Voltage | +/- 3 V, +/- 5 V, +/- 9 V |
| Product Category | Audio Amplifiers |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Series | RC4580 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 80 dB |
| Unit Weight | 0.002561 oz |
| Input Offset Voltage | 3 mV |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Current | 9 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �16 V |
| Voltage Gain in dB | 110 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 12MHz |
| Amplifier Class | :- |
| No. of Channels | :2 |
| Supply Voltage Range | :4V to 32V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Load Impedance | :2kohm |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_slos412d.gif |
| CMRR | 80 |
| GBW | 12 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP SOIC TSSOP |
| BW @ Acl | |
| Vs | 32 |
| Number of Channels | 2 |
| Iib | |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| IIB | 500000 |
| Datasheet | SLOS412D |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | |
| Iq per channel | 4.5 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 3 |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | 6.2 |
| Total Supply Voltage | 4 |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io |
咨询QQ
热线电话