所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14PDIP |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Typical Slew Rate | 1.7@±15V V/us |
| Maximum Supply Current | 11.3@±15V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 6@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.5@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 8@±15V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Typical Voltage Gain | 109.54 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 15 V |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Slew Rate | 1.7 V/µs |
| Current - Input Bias | 140nA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Number of Circuits | 4 |
| Other Names | 296-9649-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Supply Current | 11.3 mA |
| Operating Supply Voltage | +/- 5 V to +/- 15 V |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Unit Weight | 0.032734 oz |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Input Bias Current - Max | 500 nA |
| Shutdown | No Shutdown |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | RC4136 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 6 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Technology | Bipolar |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 14 |
| Number of Elements | 4 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/�12 V |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15 V |
| Voltage Gain in dB | 109.54 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Op Amp Type | :General Purpose |
| No. of Amplifiers | :4 |
| Supply Voltage Range | :± 5V to ± 15V |
| Amplifier Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :14 |
| Bandwidth | :3MHz |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :4136 |
| IC Generic Number | :4136 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Input Offset Voltage Max | :7.5mV |
| Logic Function Number | :4136 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Operational Amplifier Features | :High performance |
| Supply Voltage + Nom | :15V |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Supply Voltage Min | :5V |
| Weight (kg) | 0.016667 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Case | DIP14 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 1MHz |
| Gross weight | 2.17 g |
| Number of channels | 4 |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 25 |
| spg | 25 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PDIP (N) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 70 |
| GBW | 3 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | PDIP |
| BW @ Acl | |
| Vs | |
| Iib | |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| IIB | 500000 |
| Datasheet | SLOS072A |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | |
| Iq per channel | 2.825 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 6 |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | 8 |
| Total Supply Voltage | 10 |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io |
咨询QQ
热线电话