所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Product Length | 15.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 17.1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Termination Method | Solder |
| Product Height | 11 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Contacts | 2 |
| Contact Plating | Nickel |
| Gender | PL |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Type | Power |
| Number of Terminals | 3 |
| Contact Material | Brass |
| Shielding | Unshielded |
| Plug/Mating Plug Diameter | 2.5mm ID, 5.5mm OD |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 2 Contacts |
| Color | Black |
| Standard Package | 1 |
| Connector Type | Jack |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Housing Color | Black |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Current Rating | 5A |
| Contact Material - Plating | Tin |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Jacks |
| Product Category | DC Power Connectors |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Angle | Right |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance | 30 MOhms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Series | Right Angle PC mount DC Series Power Jacks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating (Max) | 5 A |
| Product Length (mm) | 15.2 mm |
| Product Depth (mm) | 16.9 mm |
| Product Height (mm) | 17.1 mm |
| Connector Mounting | :PCB |
| Contact Termination | :Solder |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| No. of Outlets | :1 |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85366910 |
| Angle | RightAngle |
| ContactPlating | Nickel |
| Current,Rating | 5A |
| Diameter,Pin | 0.10" |
| InsulationType | Insulated |
| Material,Body | Thermoplastic |
| Material,Contact | Brass |
| MountingType | PCB |
| NumberofContacts | 2 |
| PrimaryType | Power |
| Size | Mini |
咨询QQ
热线电话