所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Length | 15.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 17 |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Termination Method | Solder |
| Product Height | 10.9 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Contacts | 2 |
| Contact Plating | Nickel |
| Gender | F |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Type | Power |
| Number of Terminals | 2 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 5A |
| Length | 15.2mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Width | 10.9mm |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product | Jacks |
| Product Category | DC Power Connectors |
| Voltage Rating | 250 VAC |
| Series | Right Angle PC mount DC Series Power Jacks |
| Termination Style | Solder |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Outside Contact Diameter | 6.3 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating (Max) | 5 A |
| Product Length (mm) | 15.2 mm |
| Product Depth (mm) | 17 mm |
| Product Height (mm) | 10.9 mm |
| Connector Mounting | :PCB |
| Contact Termination | :Surface Mount Right Angle |
| Body Material | :Thermoplastic |
| Leaded Process Compatible | :Yes |
| No. of Outlets | :1 |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Angle | Right |
| ContactPlating | Nickel |
| Current,Rating | 5A |
| Length,Overall | 0.572" |
| Material,Dielectric | Thermoplastic |
| Material,Housing | Thermoplastic |
| NumberofContacts | 3 |
| PrimaryType | Power |
| Termination | SMT |
咨询QQ
热线电话