所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Optical Switches, Transmissive, Phototransistor Output |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Device | Phototransistor |
| Slot Width | 2 mm |
| Aperture Width | 0.4 mm |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 30 V |
| Maximum Collector Current | 20 mA |
| Forward Current | 50 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Fall Time | 150 us |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Rise Time | 150 us |
| Sensing Method | Transmissive, Slotted |
| Factory Pack Quantity | 800 |
| Wavelength | 940 nm |
| Part # Aliases | QVE00033_NL |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Slit Width | 0.4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.05 |
| PCB | 4 |
| Maximum Power Dissipation | 100 |
| Type | Transmissive |
| Maximum Forward Current | 50 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Reverse Voltage | 6 |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Fall Time | 150000 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 30 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Package Name | SMD |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Package Length | 7 |
| Pin Count | 4 |
| Gap Width | 2 |
| Package Height | 5.4 |
| Maximum Collector Current | 20 |
| Maximum Rise Time | 150000 |
| Lead Shape | No Lead |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 800 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Sensing Distance | 0.079" (2mm) |
| Response Time | 7µs |
| Current - DC Forward (If) | 50mA |
| Package/Case | 4-SMD |
| Output Configuration | Phototransistor |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Package / Case | 4-SMD |
咨询QQ
热线电话