所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connection Method | Connector |
| Sensing Method | Reflective, Convergent |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 24 V |
| Sensing Distance | 0.197" (5mm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Standard Package | 1 |
| Response Time | 800ns |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Other Names | 1110-1994 |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| BodyStyle | Rectangular |
| Brand/Series | PM2 |
| Current,Switching | 100mA |
| Function | Proximity |
| Output | NPN |
| PrimaryType | Photoelectric |
| Range,Measurement | 8mm |
| SensingMode | ConvergentReflective |
| Technology | Photoelectric |
| Termination | Connector |
| Type | Convergent |
| Voltage,Supply | 24VDC |
| Voltage,Switching | 30VDC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话