所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | PIC |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Program Memory Size | 2048 B |
| Data RAM Size | 128 B |
| On-Chip ADC | Yes |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| A/D Bit Size | 10 bit |
| A/D Channels Available | 4 |
| Data ROM Size | 256 B |
| Interface Type | RS-232, USB |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Programmable I/Os | 6 |
| Number of Timers | 2 |
| Packaging | Tube |
| Processor Series | PIC12 |
| Program Memory Type | Flash |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话