所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN EP |
| Device Core | PIC |
| Family Name | PIC12 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 3.5 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 128 byte |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| On-Chip ADC | 4-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 6 |
| Number of Timers | 3 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| ADC Bits | 10 |
| ADC Channels | 4 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | DFN EP |
| Standard Package Name | DFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | PIC |
| Maximum Speed | 20 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 8 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Matchcode | PIC12F683-I/MD |
| USB | 0 |
| Unit Pack | 91 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| T(A)min | -40°C |
| I²C No. | 0 |
| Bus width | 8Bit |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| ROM-Type | FLASH |
| max No.ADC | 4channels |
| T(A)max | 85°C |
| max ADC Resol. | 10Bit |
| max No.Timer | 4 |
| Digital I/O | 6pins |
| EEPROM Size | 256Byte |
| U(cc) max | 5.5V |
| max No. PWM | 1 |
| Ethernet | 0 |
| DisplayResolut. | 0 |
| SPI No. | 0 |
| MOQ | 91 |
| CAN No. | 0 |
| Frequency (max) | 20MHz |
| Packaging | TUBE |
| U(cc) min | 2.0V |
| ROM Size | 3.5KByte |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Number of I /O | 5 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Speed | 20MHz |
| Other Names | PIC12F683IMD |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 91 |
| A/D Channels Available | 4 |
| A/D Bit Size | 10 bit |
| Core | PIC |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 128 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | RS-232, USB |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | PIC12 |
| Series | PIC12 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Controller Family/Series | :PIC12F6xx |
| RAM Memory Size | :128Byte |
| CPU Speed | :20MHz |
| No. of I/O's | :6 |
| Digital IC Case Style | :DFN |
| No. of Pins | :8 |
| Embedded Interface Type | :- |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Clock Frequency | :8MHz |
| EEPROM Memory Size | :256Byte |
| Flash Memory Size | :3.5KB |
| IC Generic Number | :12F683 |
| Logic Function Number | :12F683 |
| Memory Type | :Flash |
| Microprocessor/Controller Features | :BOR, ICSP, CCP, COMPARATOR, ADC |
| No. of ADC Inputs | :4 |
| No. of PWM Channels | :1 |
| No. of Timers | :3 |
| Number of bits in ADC | :10 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00005 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Supplier Device Package | 8-DFN (4x4) |
| Number of I/O | 5 |
| A/DInputs | 4-Channel,10-Bit |
| Comparators | 1 |
| CPUSpeed | 5MIPS |
| EEPROMMemory | 256Bytes |
| Frequency | 20MHz |
| InputOutput | 6 |
| MemoryType | Flash |
| NumberofBits | 8 |
| PackageType | 8-pinDFN |
| ProgrammableMemory | 3.5KBytes |
| RAMSize | 128Bytes |
| SerialInterface | None |
| Timers | 2-8-bit,1-16-bit |
| Voltage,Range | 2-5.5V |
| Case | DFN8 |
| Built-in generator | 32kHz, 8MHz |
| Kind of architecture | Harvard 8bit |
| Program memory | 3.5kB |
| SRAM memory capacity | 128B |
| Number of inputs/outputs | 6 |
| Number of 8-bit timers | 2 |
| Mounting | SMD |
| Number of 16-bit timers | 1 |
| EEPROM memory capacity | 256B |
| Gross weight | 0.04 g |
| Additional functions | PWM controller |
| Operating voltage | 2...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | PIC microcontroller |
| Collective package [pcs] | 91 |
| Max frequency | 20MHz |
| spg | 91 |
咨询QQ
热线电话