所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Device Core | PIC |
| Family Name | PIC12 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1.75 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 64 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Number of Programmable I/Os | 6 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 6.35 |
| PCB | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| Data Bus Width | 8 |
| Core Architecture | PIC |
| Maximum Speed | 20 |
| Package Length | 9.27 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 3.3 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 |
| Programmability | Yes |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 60 |
| MOQ | 600 |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 128 x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Number of I /O | 5 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Speed | 20MHz |
| Other Names | PIC12F635IP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 0.4 x 0.28 x 0.195in |
| Height | 0.195in |
| Length | 0.4in |
| Maximum Frequency | 20MHz |
| Maximum Number of CAN Channels | 0 |
| Maximum Number of Ethernet Channels | 0 |
| Maximum Number of I2C Channels | 0 |
| Maximum Number of LIN Channels | 0 |
| Maximum Number of PCI Channels | 0 |
| Maximum Number of SPI Channels | 0 |
| Maximum Number of UART Channels | 0 |
| Maximum Number of USART Channels | 0 |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package Type | PDIP |
| Timer Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timers | 1 x 16 bit, 1 x 8 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 2 → 5.5 V |
| USB Channels | 0 |
| Width | 0.28in |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Core | PIC |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Mounting Style | Through Hole |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Data RAM Size | 64 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | RS-232, SPI, USB |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | PIC12 |
| Data ROM Size | 128 B |
| Series | PIC12 |
| On-Chip ADC | No |
| Frequency | 20 MHz |
| Total Internal Ram Size | 64Byte kB |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Timers - General Purpose | 2 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Device Core Size | 8 b |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Cpu Family | PIC12 |
| Programmable | Yes |
| # I/Os (Max) | 6 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Controller Family/Series | :PIC12F6xx |
| RAM Memory Size | :64Byte |
| CPU Speed | :20MHz |
| No. of I/O's | :6 |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Embedded Interface Type | :- |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Clock Frequency | :8MHz |
| EEPROM Memory Size | :128Byte |
| Flash Memory Size | :1.75KB |
| IC Generic Number | :12F635 |
| IC Temperature Range | :Industrial |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| Logic Function Number | :12F635 |
| Memory Type | :Flash |
| Microprocessor/Controller Features | :BOR, POR, WDT, ICSP, COMPARATOR, PLVD |
| No. of Timers | :3 |
| Number of bits In Timer | :16 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Row Pitch | :10.92mm |
| Supply Voltage Range | :2V to 5.5V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.000833 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Number of I/O | 5 |
| A/DInputs | 0 |
| Comparators | 1 |
| CPUSpeed | 5MIPS |
| EEPROMMemory | 128Bytes |
| InputOutput | 6 |
| MemoryType | Flash |
| NumberofBits | 8 |
| PackageType | 8-pinPDIP |
| ProgrammableMemory | 1.75KBytes |
| RAMSize | 64Bytes |
| Voltage,Range | 2-5.5V |
咨询QQ
热线电话