所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN-S EP |
| Device Core | PIC |
| Family Name | PIC12 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1.75 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 64 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Number of Programmable I/Os | 6 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 60 |
| MOQ | 540 |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 128 x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Number of I /O | 5 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Speed | 20MHz |
| Other Names | PIC12F635IMF |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 60 |
| Core | PIC |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 64 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | RS-232, SPI, USB |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | PIC12 |
| Data ROM Size | 128 B |
| Series | PIC12 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| On-Chip ADC | No |
| Supplier Device Package | 8-DFN-S (6x5) |
| Number of I/O | 5 |
| Data ROM Type | EEPROM |
| Number of Timers/Counters | 2 Timer |
| Watchdog Timers | Watchdog Timer |
| Product | MCU |
| Brand | Microchip Technology |
| Tradename | PIC |
| Number of I/Os | 6 I/O |
| ADC Resolution | No ADC |
| Width | 6 mm |
| Length | 5 mm |
| Height | 0.84 mm |
咨询QQ
热线电话