所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN EP |
| Device Core | PIC |
| Family Name | PIC12 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1.75 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 64 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 800 mW |
| Number of Programmable I/Os | 6 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Matchcode | PIC12F635-I/MD |
| SPI No. | 0 |
| USB | No |
| Unit Pack | 91 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 546 |
| EEPROM Size | 128Byte |
| CAN No. | 0 |
| Frequency (max) | 20MHz |
| ROM-Type | FLASH |
| Packaging | TUBE |
| Digital I/O | 6pins |
| I²C No. | 0 |
| ROM Size | 1.8KByte |
| max No.ADC | 0channels |
| max No. PWM | 0 |
| max No.Timer | 3 |
| Bus width | 8Bit |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Number of I /O | 5 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Speed | 20MHz |
| Other Names | PIC12F635IMD |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 4 x 4 x 0.95mm |
| Height | 0.95mm |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Length | 4mm |
| Maximum Frequency | 20MHz |
| Maximum Number of CAN Channels | 0 |
| Maximum Number of Ethernet Channels | 0 |
| Maximum Number of I2C Channels | 0 |
| Maximum Number of LIN Channels | 0 |
| Maximum Number of PCI Channels | 0 |
| Maximum Number of SPI Channels | 0 |
| Maximum Number of UART Channels | 0 |
| Maximum Number of USART Channels | 0 |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | DFN |
| Pin Count | 8 |
| Timer Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timers | 1 x 16 bit, 1 x 8 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 2 → 5.5 V |
| USB Channels | 0 |
| Width | 4mm |
| On-Chip DAC | No |
| Factory Pack Quantity | 91 |
| Core | PIC |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Data RAM Size | 64 B |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Interface Type | SPI |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Processor Series | PIC12 |
| Data ROM Size | 128 B |
| Series | PIC12 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| On-Chip ADC | No |
| Controller Family/Series | :PIC12F6xx |
| RAM Memory Size | :64Byte |
| CPU Speed | :20MHz |
| No. of I/O's | :6 |
| Digital IC Case Style | :DFN |
| Embedded Interface Type | :- |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| EEPROM Memory Size | :128Byte |
| Flash Memory Size | :1.75KB |
| Logic Function Number | :12F635 |
| No. of Timers | :2 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000083 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Supplier Device Package | 8-DFN (4x4) |
| Number of I/O | 5 |
咨询QQ
热线电话