所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SSOP |
| Function | Microphone |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Output Signal Type | Differential |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.25 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Features | Differential Inputs, Microphone |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | ±4.75 V ~ 5.25 V |
| Type | Class AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | Microphone |
| Dimensions | 10.2 x 5.3 x 1.95mm |
| Height | 1.95mm |
| Input Signal Type | Differential |
| Length | 10.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SSOP |
| Pin Count | 28 |
| Power Supply Type | Dual |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5V |
| Width | 5.3mm |
| Operating Supply Voltage | +/- 5.25 V |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Microphone Preamplifiers |
| Available Set Gain | Digital control, 65 dB to 0 dB |
| Series | PGA2500 |
| Unit Weight | 0.007351 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| THD plus Noise | 0.0002 % |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operational Class | Class-AB |
| Audio Amplifier Function | Microphone |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Audio Amplifier Output Configuration | 1-Channel Mono |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.75 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �5.25 V |
| Amplifier Class | :AB |
| No. of Channels | :1 |
| Supply Voltage Range | :± 4.75V to ± 5.25V |
| Amplifier Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Load Impedance | :600ohm |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Audio Control Type | :Digital |
| Audio IC Case Style | :SSOP |
| Base Number | :2500 |
| Control Interface | :Serial |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Output Power (Pout) | :-000mW |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000426 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SSOP (DB) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | TUBE |
| Datasheet | SBOS289A |
| Functional Diagram | |
| Gain Range | 0dB, and 10dB to 65dB in 1dB steps |
| Vmax | 5.25 |
| Package Group | SSOP |
| Vmin | 4.75 |
| Iq | 30 |
| Input Type | Bipolar |
| Interface | Digital SPI |
咨询QQ
热线电话