所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SSOP |
| Function | Microphone |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Output Signal Type | Differential |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.25 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 5.6(Max) |
| PCB | 28 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.25 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.75 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Package Height | 2(Max) - 0.05(Min) |
| Packaging | Rail |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Features | Differential Inputs, Microphone |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | ±4.75 V ~ 5.25 V |
| Type | Class AB |
| Other Names | 296-16674-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | +/- 4.75 V to +/- 5.25 V |
| Product Category | Microphone Preamplifiers |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Available Set Gain | Digital control, 65 dB to 0 dB |
| Series | PGA2500 |
| Unit Weight | 0.007351 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Input Resistance | 9200 Ohms |
| Supply Voltage - Max | +/- 5.25 V |
| THD plus Noise | 0.0002 % |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supply Voltage - Min | +/- 4.75 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Current | 40 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Operational Class | Class-AB |
| Package Type | SSOP |
| Audio Amplifier Function | Microphone |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Audio Amplifier Output Configuration | 1-Channel Mono |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.75 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �5.25 V |
| Amplifier Class | :AB |
| No. of Channels | :1 |
| Supply Voltage Range | :± 4.75V to ± 5.25V |
| Amplifier Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Load Impedance | :600ohm |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SSOP (DB) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | TUBE |
| Datasheet | SBOS289A |
| Functional Diagram | |
| Gain Range | 0dB, and 10dB to 65dB in 1dB steps |
| Vmax | 5.25 |
| Package Group | SSOP |
| Vmin | 4.75 |
| Iq | 30 |
| Input Type | Bipolar |
| Interface | Digital SPI |
咨询QQ
热线电话