所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Input Bias Current | 0.0001@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum CMRR | 75 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Voltage | 2.5@±15V |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 17mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 5MHz |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Supply | 12.4mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 9 V ~ 36 V, ±4.5 V ~ 18 V |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Slew Rate | 25 V/µs |
| Current - Input Bias | 2pA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Available Set Gain | 1 V/V, 2 V/V, 4 V/V, 8 V/V |
| Series | PGA206 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 84 dB |
| Unit Weight | 0.014829 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Offset Voltage | 2.5 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Current | 13.5 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Gain Bandwidth Product | 0.6 MHz, 1.3 MHz, 4 MHz, 5 MHz |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 75 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 0.1 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| No. of Amplifiers | :1 |
| Bandwidth | :5MHz |
| Supply Voltage Range | :± 4.5V to ± 18V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :16 |
| Amplifier Output | :Single Ended |
| CMRR | :94dB |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :206 |
| Input Offset Drift Max | :2µV/°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Programmable Gain Max | :8 |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000424 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Case | SO16 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 5MHz |
| Voltage rise speed | 25V/μs |
| Gross weight | 3.51 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 4.5...18V DC |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 15 |
| spg | 15 |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 40 | TUBE |
| Common Mode Input High | AVdd -4V |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 0.1 |
| HiRel | |
| Input Offset (+/-) | 1500 |
| Common Mode Input Low | AVdd +4V |
| Non-Linearity (+/-) | 0.002 |
| Gain Error (+/-) | 0.5 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain | 1, 2, 4, 8 |
| Reference Design | |
| Settling Time to 001% | 3.5 |
| Datasheet | SBOS033 |
| Input Offset Drift (+/-) | 2 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| Noise at 1kHz | 18 |
| Iq | 12.4 |
| Vs | 36 |
咨询QQ
热线电话