所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Type | Instrumentation Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Current - Output / Channel | 17mA |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 5MHz |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 12.4mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 9 V ~ 36 V, ±4.5 V ~ 18 V |
| Slew Rate | 25 V/µs |
| Current - Input Bias | 2pA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 19.3 x 6.35 x 4.57mm |
| Height | 4.57mm |
| Length | 19.3mm |
| Maximum Input Offset Voltage | 2.5mV |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Supply Current | 12 mA |
| Minimum CMRR | 75dB |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 16 |
| Rail to Rail | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±15V |
| Width | 6.35mm |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| Available Set Gain | 1 V/V, 2 V/V, 4 V/V, 8 V/V |
| Series | PGA206 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 84 dB |
| Unit Weight | 0.037172 oz |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input Offset Voltage | 2.5 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Supply Current | 13.5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 0.6 MHz, 1.3 MHz, 4 MHz, 5 MHz |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 75 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 0.1 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (N) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Common Mode Input High | AVdd -4V |
| Functional Diagram | |
| Input Bias Current (+/-) | 0.1 |
| HiRel | |
| Input Offset (+/-) | 1500 |
| Common Mode Input Low | AVdd +4V |
| Non-Linearity (+/-) | 0.002 |
| Gain Error (+/-) | 0.5 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Gain | 1, 2, 4, 8 |
| Reference Design | |
| Settling Time to 001% | 3.5 |
| Operating Temperature Range | |
| Datasheet | SBOS033 |
| Input Offset Drift (+/-) | 2 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| Noise at 1kHz | 18 |
| Iq | 12.4 |
| Vs | 36 |
咨询QQ
热线电话