所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48TSSOP |
| Number of Digits | 16 |
| Maximum Clock Frequency | 0.4 MHz |
| Number of Segments | 128 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 0.02 mA |
| Maximum Power Dissipation | 400 mW |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Digits or Characters | 8 Characters, 16 Characters |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 8µA |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Configuration | 7 Segment + DP, 14 Segment + DP + AP, Dot Matrix |
| Other Names | PCF8562TTS40021 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Frequency | 0.4 MHz |
| Power Dissipation | 400 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 48 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Supply Current | 20 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.8 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| DELETED | Compliant |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
咨询QQ
热线电话