所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 8 |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 6,000 |
| Supplier Device Package | 16-HVQFN (4x4) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | LED Blinker |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Frequency | 400kHz |
| Topology | Open Drain, PWM |
| Other Names | 568-10185-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Current | 6.5 mA |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Maximum Supply Current | 500 uA |
| Input Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Frequency | 100 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| Supply Current - Max | 500 uA |
咨询QQ
热线电话