所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Low Level Output Current | 25000(Min) uA |
| Operating Supply Voltage | 2.3 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 400 mW |
| Number of Segments | 8 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 500 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Part # Aliases | PCA9531PW-T |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 |
| Standard Package Name | TSSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 400 |
| Maximum Supply Current | 500 |
| PCB | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| Supplier Package | TSSOP |
| Package Length | 5.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Low Level Output Current | 25000(Min) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 8 |
| Type - Secondary | RGB |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, LED Blinker |
| Frequency | 400kHz |
| Topology | Open Drain, PWM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-11440-1 |
| 内部驱动器 | Yes |
| 类型 - 初级 | Backlight, LED Blinker |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| 频率 | 400kHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | RGB |
| 输出数 | 8 |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| Supply Current - Max | 500 uA |
咨询QQ
热线电话