所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 500 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Factory Pack Quantity | 96 |
| Part # Aliases | PCA9531PW,112 |
| Life | Obsolete |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Segments | 8 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Supply Current | 500 mA |
| Low Level Output Current | 25000 mA |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话