所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16HVQFN EP |
| Low Level Output Current | 25000(Min) uA |
| Operating Supply Voltage | 2.3 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 400 mW |
| Number of Segments | 8 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 500 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | HVQFN-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Factory Pack Quantity | 6000 |
| Part # Aliases | PCA9531BS-T |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 400 |
| Maximum Supply Current | 500 |
| PCB | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Package Width | 4.1(Max) |
| Supplier Package | HVQFN EP |
| Package Length | 4.1(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Low Level Output Current | 25000(Min) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 8 |
| Type - Secondary | RGB |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-HVQFN (4x4) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, LED Blinker |
| Frequency | 400kHz |
| Topology | Open Drain, PWM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-3368-6 |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| Supply Current - Max | 500 uA |
咨询QQ
热线电话