所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | 80C51 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Maximum Clock Frequency | 18 MHz |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Data RAM Size | 256 B |
| On-Chip ADC | Yes |
| Operating Supply Voltage | 2.4 V to 3.6 V |
| Package / Case | SOT-361-1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| A/D Bit Size | 8 bit |
| A/D Channels Available | 4 |
| Interface Type | I2C, SPI, UART |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Programmable I/Os | 26 |
| Number of Timers | 4 x 16-bit |
| Packaging | Tray |
| Program Memory Type | Flash |
| Factory Pack Quantity | 510 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.4 V |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话