所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Rectangular |
| Gender | PL |
| Number of Contacts | 100 |
| Pitch | 1.27 mm |
| Termination Method | IDT |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Type | Ribbon Cable |
| Features | Closed End |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Cable Termination | IDC |
| Connector Type | Socket |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Number of Rows | 2 |
| Fastening Type | Latch Lock/Eject Hooks |
| Contact Type | Outer Shroud Contact |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Row Spacing | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Positions | 100 |
| Color | Black |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 500 mA |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | P50E |
| Termination Style | IDC |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Unit Weight | 2 lbs |
| Mounting Style | Cable |
| Number of Positions / Contacts | 68 |
| Contact Plating | Gold |
| Part # Aliases | 05111166221 80000904864 |
| Product Type | Receptacles / Sockets - Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | P50ESeries |
| ContactPlating | Gold |
| Current,Rating | 0.5A |
| FlammabilityRating | UL94V-0 |
| Length,Overall | 2.596" |
| Length,Pin | 0.118" |
| Material,Contact | CopperAlloy |
| Material,Housing | GlassFilledNylon |
| NumberofContacts | 100 |
| NumberofRows | 2 |
| PinSpacing | 0.05" |
| PrimaryType | Boardmount |
| SpecialFeatures | IDC |
| Temperature,Operating | -55to+85°C |
| Termination | Thru-Hole |
咨询QQ
热线电话