所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Rectangular |
| Gender | PL |
| Number of Contacts | 100 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Connector Type | Plug |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Number of Rows | 2 |
| Contact Type | Center Strip Contact |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 10µin (0.25µm) |
| Number of Positions | 100 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 204 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 500 mA |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | P50E |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Number of Positions / Contacts | 100 |
| Contact Plating | Gold |
| Part # Aliases | 05111173971 80000906729 |
| Product Type | Plugs - PCB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Copper Alloy |
| No. of Contacts | :100 |
| Contact Termination | :Through Hole Vertical |
| Connector Mounting | :PCB |
| Weight (kg) | 0.005 |
| Tariff No. | 85366910 |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | P50ESeries |
| ContactPlating | Gold |
| Current,Rating | 0.5A |
| FlammabilityRating | UL94V-0 |
| Length,Overall | 2.596" |
| Length,Pin | 0.118" |
| Material,Contact | CopperAlloy |
| Material,Housing | GlassFilledNylon |
| NumberofContacts | 100 |
| NumberofRows | 2 |
| PinSpacing | 0.05" |
| PrimaryType | Boardmount |
| SpecialFeatures | IDC |
| Temperature,Operating | -55to+85°C |
咨询QQ
热线电话