所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOIC |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Typical Slew Rate | 20@±15V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 0.00005@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 23@±15V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 86 dB |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.003@±15V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 120 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 4 |
| Common Mode Rejection Ratio (Min) | 86 dB |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Input Bias Current (Max) | 50 pA |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 36 V, +/- 2.5 V to +/- 18 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-14 |
| Slew Rate | 20 V/us |
| Shutdown | No |
| Output Current | 40 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Packaging | Tube |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Supply Current | 4.8 mA |
| Technology | BiFET |
| Voltage Gain dB | 120 dB |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Series | OPA4132 |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Supply | 4mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V |
| Current - Input Bias | 5pA |
| Voltage - Input Offset | 500µV |
| Number of Circuits | 4 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 86 dB |
| Unit Weight | 0.004564 oz |
| Input Bias Current - Max | 50 pA |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 14 |
| Number of Elements | 4 |
| Common Mode Rejection Ratio | 86 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �15 V |
| Input Bias Current | 0.05 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Voltage Gain in dB | 120 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 8MHz |
| Op Amp Type | :High Speed |
| No. of Amplifiers | :4 |
| Supply Voltage Range | :± 2.5V to ± 18V |
| Amplifier Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :14 |
| Bandwidth | :8MHz |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Base Number | :4132 |
| IC Generic Number | :4132 |
| Input Offset Voltage Max | :2mV |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage + Nom | :15V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Supply Voltage Min | :2.5V |
| Weight (kg) | 0.000129 |
| Tariff No. | 85423300 |
| Case | SO14 |
| Multiplicity | 1 |
| Transmission band frequency | 8MHz |
| Voltage rise speed | 20V/μs |
| Gross weight | 8.69 g |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Supply voltage | 2.5...18V DC |
| Integrated circuit type | operational amplifier |
| Collective package [pcs] | 10 |
| spg | 10 |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | 85 |
| GBW | 8 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC |
| BW @ Acl | |
| Vs | 36 |
| Iib | |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| IIB | 50 |
| Datasheet | SBOS054A |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | |
| Iq per channel | 4.8 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | 2 |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | 2 |
| Vn at 1kHz | 8 |
| Total Supply Voltage | 5 |
| Acl, min spec gain | |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | |
| Io |
咨询QQ
热线电话